Žürii koosoleku otsus

20.02.2017

Laste – ja noorte kultuuriaasta raames  Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt Eesti Vabariigi 99. aastapäevaks väljakuulutatud XV esseekonkursi “MINU KODU ON EESTIMAA” ("Эстония – мой дом родной") žürii koosoleku otsus:

 

20. veebruar 2017
Tallinn, Toompea

 

Žürii koosseisus:

Laine Randjärv – Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees (žürii esimees)
Toivo Keva – Kodanikuhariduse programmi Minu Riik tegevjuht
Irina Külmoja – Tartu Ülikooli slaavi filoloogia emeriitprofessor
Rein Veidemann – Tallinna Ülikooli eesti kultuuriloo professor, kirjanik
Ljudmila Jelanskaja – Tallinna Prantsuse Lütseumi vene keele ja kirjanduse õpetaja
Albina Tammemäe – TEA Keeltekeskuse õppejõud
Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
Lauri Luik – Riigikogu liige, Minu Riik Nõukogu esimees
Siret Kotka – Riigikogu liige
Märt Treier – vabakutseline ajakirjanik

valis esseekonkursile laekunud 147 töö hulgast välja 21 parimat tööd ja otsustas välja anda järgmised auhinnalised kohad:

I koht
Karl Hendrik Tamkivi, Saaremaa Ühisgümnaasium, 10. klass
juhendaja õpetaja Rita Ilves
auhind – AS Tallink

II koht
Grant Shatil, Narva Keeltelütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Irina Anisimova
auhind – AS Tallink 

III koht
Liisa ja Laura Kallari, Värska Gümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Ilme Hoidmets
auhind – AS Tallink

 

Ergutusauhinnad

Joonas Jurs, Võru Kreutzwaldi Kool, 9. klass
juhendaja õpetaja Raili Leesalu
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Argo Virusiim, Uhtna Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Urve Udu
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Yuriy Kostyukovskyy, Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Jelena Jakovleva
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Hanna Simona Allas, Tartu Kivilinna Kool, 9. klass
juhendaja õpetaja Tiina Teppo
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Artjom Ivanov, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 9. klass
juhendaja õpetaja Igor Kalakauskas
auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Erki Kanarbik, Vormsi Lasteaed-Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Kadi Kivilo
auhind – Haridus- ja Teadusministeerium

Roman Akulov, Narva Pähklimäe Gümnaasium, 10. klass
juhendaja õpetaja Žanna Narõškina
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Keidi Rand, Salme Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Tea Merivald
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Kirill Slobodjanov, Narva Keeltelütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Svetlana Panfiljonok
auhind – Haridus –ja Teadusministeerium

Anastasia Djomina, Tapa Vene Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Irina Piksar
auhind – Riigikogu

Heli Kukk, Tapa Gümnaasium, 11. klass
juhendaja õpetaja Katri Lehtsalu
auhind – Riigikogu

Merike Voss, Abja Gümnaasium,11. klass
juhendaja õpetaja Silvia Mälksoo
auhind – Riigikogu

Maksim Vassin, Narva Keeltelütseum, 9. klass
juhendaja õpetaja Svetlana Panfiljonok
auhind – Riigikogu

Saimi Ester Kortelainen, Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetajat ei olnud
auhind – Riigikogu

Marten Kravtšuk, Laiuse Jaan Poska Põhikool, 9. klass
juhendaja õpetaja Helge Maripuu
auhind – Mars Eesti OÜ

Polina Angelika Talts, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, 9. klass
juhendaja õpetaja Dmitri Rõbakov
auhind – Mars Eesti OÜ

Sergei Jegorov, Tallinna Haabersti Vene Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Olga Raatpalu
auhind – Mars Eesti OÜ 

Ädu Arvisto, Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass
juhendaja õpetaja Aare Ristikivi
auhind – Mars Eesti OÜ 

Minu riiki toetavad:

sponsorid