Žürii koosoleku protokoll/otsus

24.11.2020

Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega kodanikupäevaks 2020. korraldatud XIX esseekonkursi „MINU EUROOPA“/«Моя Европа» žürii koosoleku protokoll/otsus

 

23. november 2020 nr. 2

Tallinn

 

Žürii koosseisus:

Rein Veidemann – Eesti Rahvusringhäälingu Nõukogu esimees, kirjanik, kirjandusteadlane, emeriitprofessor, filoloogiadoktor (žürii esimees)

Toivo Keva – Kodanikuhariduse programmi Minu Riik tegevjuht

Irina Külmoja – Tartu Ülikooli slaavi filoloogia emeriitprofessor, filoloogiadoktor

Siret Kotka – Riigikogu liige, Minu Riik Nõukogu liige

Ljudmila Jelanskaja – Looduse Kalendri keeletoimetaja  

Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi eesti keele ja kirjanduse vanemõpetaja

Pille Rebane – Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kommunikatsiooninõunik

Elis Paemurd – Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõunik

Märt Treier – vabakutseline ajakirjanik

Archibald-Stiwan Kald – Riigikogu Kantselei konsultant

Eleonora Rudakovskaja-Borissova – Tallinna Prantsuse Lütseumi vene keele ja kirjanduse õpetaja

valis esseekonkursile laekunud 167 töö hulgast välja 26 parimat tööd ja otsustas välja anda järgmised auhinnalised kohad ja auhinnad:

 

I koht

Oliver Mõttus, Miina Härma Gümnaasium (Tartu), 12. klass

juhendaja õpetaja Jana Kübar

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

II koht

Mika Tšernobrivõi, Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. klass

juhendaja õpetaja Anneli Oidsalu (ei osalenud žürii liikmena hindamisel)

auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

III koht

Maria Nešpanova, Tartu Waldorfgümnaasium, 11. klass

juhendaja õpetaja  Igor Nešpanov

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus 

 

Eriauhinnad

Ann Aotäht Sarv, Miina Härma Gümnaasium (Tartu),  9. klass

juhendaja õpetaja  Piret Tänav

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

Grete Laine, Valga Põhikool, 9. klass

juhendajad õpetajad Ulvi Karu ja Ester Kukk

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

Rico Rohi, Audentese Spordigümnaasium, 11. klass

juhendaja õpetaja Rita Arik

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

Markus Remiküll, Väike-Maarja Gümnaasium, 12. klass

juhendaja õpetaja  Kristi Põdra

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

Gretel Juhansoo, Värska Gümnaasium, 12. klass

juhendaja õpetaja  Ilme Hoidmets

auhind – Euroopa Komisjoni Eesti esindus

 

Ergutusauhinnad

Heiti Talvik, Tallinna Juudi Kool, 12. klass

juhendaja õpetaja  Dmitri Rõbakov

auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Roosmarii Semmel, Uhtna Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja  Sirje Rebane

auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Ingrid Kallaste, Kaiu Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja  Kalev Kiviste

auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Jekaterina Tšumakova, Kohtla-Järve Maleva Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja Julia Smirnova

auhind – Kodanikuhariduse programm Minu Riik

Vladlena Kotenko, Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja Nelli Kuldmaa

auhind – Kodanikhariduse programm Minu Riik

Ingrid Veermäe, Hugo Treffneri Gümnaasium (Tartu), 12. klass

juhendaja õpetaja Aare Ristikivi

auhind – Eesti Meremuuseum

Krissu Raudsepp, Vändra Gümnaasium, 10. klass

juhendaja õpetaja Heli Buht

auhind – AS Tallink

Ksenia Leppelja, Jõhvi Gümnaasium, 12. klass

juhendaja õpetaja Inna Jekimenko

auhind – AS Tallink

Anita Kotkas, Tallinna Õismäe Vene Lütseum,11. klass

juhendaja õpetaja Jelena Moisejeva

auhind – AS Tallink

Darja Sorgina, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, 11. klass

juhendaja õpetaja Jelena Moisejeva

auhind – Riigikogu

Sofija Spiridonova, Narva Vanalinna Riigikool, 10. klass

juhendaja õpetaja Margit Sibul

auhind – Riigikogu

Kadi-Katharina Paap, Tootsi Lasteaed-Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja Agnes Leemet

auhind – Riigikogu

Sofia Üksiratsa, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, 12. klass

juhendaja õpetaja Elona Üksiratsa

auhind – Riigikogu

Romet Belov, Kiltsi Põhikool , 9. klass

juhendajad õpetajad Liisu Tähe ja Ada Väät

auhind – Riigikogu

Rasmus Blei, Kohila Gümnaasium, 9. klass

juhendaja õpetaja Nele Aus

auhind – Mars Eesti OÜ

Luise Viisut, Pärnu Mai Kool, 9. klass

juhendaja õpetaja Inga Kukk

auhind – Mars Eesti OÜ

Cäthrin-Liisbeth Adamsin, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, 9. klass

juhendaja õpetaja Kadri Polski

auhind – Mars Eesti OÜ 

Sofia Kutsko, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, 12. klass

juhendaja õpetaja Dmitri Rõbakov

auhind – Mars Eesti OÜ 

 

Ära märkida 

Nikita Drovorub, Tartu Aleksander Puškini Kool 9. klass, juhendaja õpetaja Igor Nešpanov

Sofia Yartseva, Haabersti Vene Gümnaasium (Tallinn) juhendaja õpetaja Marina Rüütel 

Henri Regor Välimaa, Viimsi Gümnaasium, juhendaja õpetaja Kristiine Kurema

 

Rein Veidemann
žürii esimees

Toivo Keva
žürii liige

Elis Paemurd
žürii liige 

Irina Külmoja
žürii liige

Märt Treier
žürii liige

Siret Kotka
žürii liige

Archibald-Stiwan Kald
žürii liige

Ljudmila Jelanskaja
žürii liige

Eleonora Rudakovskaja-Borissova
žürii liige

Anneli Oidsalu
žürii liige

Pille Rebane
žürii liige

Minu riiki toetavad:

sponsorid