Esseekonkursi uudised

25.11.2021

Head esseekonkursile oma töö saatnud õpilased ja juhendajad õpetajad!
 
Täna (23.11.) õhtul tegi Kodanikhariduse programmi Minu Riik ja Eesti Panga poolt 2021. aasta kodanikupäevaks pühendatud esseekonkursi žürii professor Rein Veidemanni juhtimisel konkursile saadetud  töödest (kokku 343 kirjutist, 93 koolist) kokkuvõtte ja valis välja võidutööd.
Otsustati välja anda üks esimene (rahaline auhind 300 eurot), üks teine (rahaline auhind 200 eurot) ja üks kolmas (rahaline auhind 100 eurot) koht, seitse eriauhinda ja üheksateist ergutusauhinda.
 
Võitjate autasustamine toimub neljapäeval, 25. novembril kell 15, kuhu on kohale kutsutud I, II ja III koha- ning eriauhinna saanud tööde autorid ja nende juhendajad õpetajad. Saadame neile individuaalsed kutsed. Autasustamistseremooniat saab jälgida otseülekandena ka Eesti Panga YouTube kanalil.
 
Kuna Covid-19 piirangute tõttu tuleb meil sel korral tänuüritus korraldada väiksemas ringis, saadame ergutusauhinnad koos diplomiga ja õpetajate tänukirjad posti teel koolidesse 26. novembril. Meil on kahju, et pandeemia tõttu kehtestatud piirangud ei luba meil  kõiki tunnustust väärivaid õpilasi koos õpetajatega Tallinnasse üritusele kohapeale kutsuda. Loodame, et leiate võimaluse jälgida tänuüritust veebi teel.
 
Kodanikuhariduse programm Minu Riik ja Eesti Pank tänavad kõiki tublisid õpilasi, kes oma tööd konkursile saatsid, samuti õpetajaid, kes meie üleskutse õpilastele edastasid ja neid juhendasid. On öeldud, et tähtis ei ole võit vaid osavõtt, siis loodame et seekordne essee kirjutamine andis juurde uue kogemuse mõistmaks raha tähtust, selle kasutamist ja olemust.
 
Soovime kõigile head kodanikupäeva!
 
Lugupidamisega,
Esseekonkursi korraldustoimkond