Esseekonkursi 2012 kiri

31.10.2012

Austatud koolijuht

Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Kultuuriministeeriumiga kuulutavad kodanikupäevaks 2012 välja juba üheteistkümnendat korda  esseekonkursi üldhariduskoolide 9.-12. klassi õpilastele. Selle aasta teema on: „Väärikalt läbi elu” («Достойно прожить жизнь»).

Kümne aasta jooksul on see konkurss olnud väga menukas: eelmisel aastal laekus žüriile lugemiseks üle 500 võistlustöö 99 koolist üle vabariigi. Tublimad kirjutajad on olnud läbi aastate Narva, Tallinna, Tartu ja Sillamäe koolidest, silma on paistnud ka Uhtna Põhikool Lääne-Virumaalt, kuhu kaks aastat järjest läks auhinnaline koht.

Nagu eelmistelgi aastatel ootame ka sel aastal vabas vormis kirjutatud töid eesti või vene keeles. Kindlasti ei tohiks õpilased unustada  töö alla kirjutamast oma  nime, kooli ja klassi, kontakttelefoni ja juhendaja õpetaja nime. Tahame sel aastal meeles pidada ka parimate tööde juhendajaid õpetajaid.

Konkursitöid ootame hiljemalt 16. novembriks 2012 kas posti teel aadressile MINU RIIK, Estonia pst. 5a, 10143 Tallinn või elektrooniliselt e-posti aadressile info@minuriik.ee .

Žürii teeb võistlustöödest kokkuvõtte 23. novembriks 2012. Võitjad kutsutakse kultuuriministri   kodanikupäeva vastuvõtule, kus neile antakse üle diplom ja auhind. 

Auhinnafondi toetavad Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Kodanikuhariduse programm Minu Riik, Nordea Pank, laevafirma Tallink ja Orbit Wrigley.

Kutsed vastuvõtule saadetakse igale kutsutule individuaalselt. Võitjate nimed avaldatakse meedias, samuti kultuuriministeeriumi (www.kul.ee) ja kodanikuhariduse programmi Minu Riik (www.minuriik.ee) kodulehel.

Konkursitingimused on lisatud.

 

Teravat sulge soovides,

Toivo Keva
kodanikuharidue programmi 
Minu Riik tegevjuht,
korraldustoimkonna liige

Lisainfo: telefon 503 2843, e-posti aadress toivo@minuriik.ee