Head uut kooliaasta algust!

27.07.2015

Austatud koolijuht, õpetaja, meie hea toetaja ja koostööpartner!

Head uut kooliaasta algust ja innukat tarkusepäeva! 

Kodanikuhariduse programm Minu Riik tänab Teid sõbraliku koostöö eest kolmeteistkümne õppeaasta jooksul. Üle 90 tuhande koolinoore pea kõigist Eestimaa linnadest ja valdadest on saanud selle aja jooksul osa õppepäevadest Riigikogus, Vabariigi Valitsuses ja/või Presidendi Kantseleis, avardanud oma silmaringi Euroopa majas ja Ajaloomuuseumis, tutvunud laevandusega Tallinki laevadel, käinud vaatamas mis toimub panganduses jne.

Riigikogu liige ja Minu Riik Nõukogu esimehe kt Lauri Luik ütles  suure aitäh aktiivse lõimumisalase töö eest kõigile selles programmis osalenutele ja seoses Minu Riik 13. tööaasta lõpetamisega anti TÄNUKIRI järgmistele meie tublidele toetajatele ja abilistele:

Janar Holm – Haridus –ja Teadusministeeriumi kantsler
Ott Mängel – Riigikogu Kantselei konsultant
Maie Uusatalu – Eesti Panga Muuseumi perenaine
Evi Paas – Euroopa Maja töötaja
Ludmilla Soon – Minu Riik lektor-tõlk
Jelena Mihhejeva – Keila Ühisgümnaasiumi õpetaja
Elvira Lazareva – Narva Kreenholmi Gümnaasiumi õpetaja
Marika Jors – Märjamaa Gümnaasiumi õpetaja
Erika Kranich – PaideGümnaasiumi õpetaja 
Eveli Indov – Sõmeru Vallavalitsuse haridusnõunik
Laine Randjärv – Riigikogu liige
Kristeli Kahro – Mars Eesti OÜ juht

Haridus –ja Teadusministeerium tunnustas oma aukirjaga Minu Riik häid abilisi:

Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi õpetaja
Albina Tammemäe – Viimsi Keskkooli õpetaja
Archibald-Stiwan Kald - Riigikogu Kantselei konsultant

Meie 13. tööaasta lõpuaktusel tõdeti ikka ja jälle selle programmi vajalikkust õpilaste silmaringi laiendamisel ja oma riigiga sina-peale saamisel.

Lisaks õppepäevadele oleme korraldanud igal aastal kodanikupäevaks esseekonkursi, mis viimastel aastatel on pälvinud õpilaste seas eriti hea vastuvõtu: eelmisel aastal saime üle 300 kirjutise rohkem kui 60 koolist.

Tugeva panuse meie programmi õnnestumiseks on andnud kohalikud omavalitsused, rahastades õpilasrühmade sõidud Tallinnasse. Veelkordne aitäh neile selle eest!

2015/2016 õppeaastal alustame oma neljateistkümnendat tööaastat. Iga uus aasta on toonud midagi uut, nii ka sel aastal tahame õpilasi viia lisaks riigijuhtimisstruktuuridega tutvumisele veel  Euroopa majja. Samuti on õppepäeva pikendusena kavas kas   Ajaloomuuseumi, Eesti Panga Muuseumi, Teletorni või Tallinki laevade külastamine.

Eraldi projektina on sel õppeaastal kavas ka Rakvere Politseimuuseumi külastamine.

Neljateistkümnendat  korda kuulutame välja  kodanikupäevaks esseekonkursi,  Koostöös Tallinkiga tahame koolidele korraldada veel ühe huvitava võistluse.

Meie koostööpartneritena jätkavad laevafirma Tallink (lapsed saavad tutvuda laevadega, käia katlaruumist-kaptenisillani), AS EMT,  Eesti euroopa maja, Mars Eesti, Orbit Wrigley, Tallinna Teletorn, Eesti Panga Muuseum ja Ajaloomuuseum. Programmi toetab Haridus –ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Sel õppeaastal muutub veidi ka õpppäevade nimekirjade esitamine: korrektselt vormistatud nimekiri tuleb saata Minu Riik e-posti aadressile info@minuriik.ee vähemalt 2 nädalat enne õppepäeva algust. Nimekiri peab sisaldama kooli nime, õpilaste ja saatjaõpetajate perekonna –ja eesnime, isikukoodi ja kindlasti ühe õpetaja kontakttelefoni numbrit.

Palume Teid tutvuda uue õppeaasta graafikuga. Kui leiate sellest ebatäpsusi, palun andke meile meilitsi koheselt teada. Samuti palume kindlasti infot graafiku kättesaamise kohta, sest eelmistel aastatel on paljudest koolidest tulnud mõni päev enne õppepäeva teade, et õppeaasta alguses pole mingit infot saadud. Palun leidke paar minutit aega, et meilile tagasiside anda.

Loodame, et uuel õppeaastal saame uutele üheksandikele pakkuda veelgi sisutihedamaid õppepäevi ja ka juba mitmendat korda käinud õpetajatelegi midagi uut ja huvitavat!

 

Meeldivalt jätkuvat koostööd soovides,

 

Toivo Keva
Minu Riik tegevjuht