Tuliuue jõulurongiga Rakvere jõululinna

20.11.2013

Jõulude-eelne aeg on igati põnev ja rahutu aeg nii väikestele kui suurtele, kus kõik sebivad-sagivad ringi, otsides jõulukinki, lapsed ootavad päkapikke... Igal aastal on detsembrikuus korraldatud erinevaid jõuluüritusi: laste jõulupidu, jõulumaa, päkapikumaa, jõululaat jne. Esimese suurema ja laste tänu võitnud jõulumaa taasiseseisvunud Eesti Vabariigis korraldas 1994. aastal Pärnumaal AS Halinga Puu (projektijuhid  Ants Matiisen ja Toivo Keva), kus käis ~ 8000 külastajat. 1995. aastal Kanal 2 ja turismifirma Viru Tuur poolt korraldatud Viimsi jõulumaad (projektijuhid Liina Orlova, Kris Taska ja Toivo Keva) külastas kuu aja jooksul juba 38 tuhat last ja lapsevanemat-õpetajat. 

2000. aastal käivitus tollase EVR Ekspressi (praegune AS GoRail) eestvedamisel projekt „Eesti esimene jõulurong  Rakvere jõululinna“ (idee autor, projektijuht ja korraldaja Toivo Keva), kus osales kokku 20 päeva jooksul ~8000 last ja lapsevanemat. Lisaks rongile tuldi Rakverre ka jõulubussidega mitmetest Eestimaa linnadest, kokku ligi 1000 inimest.

Tänavu möödub esimese Eesti jõulurongi käivitamisest (mis kahjuks sõitis täistuuridel ainult 2000. aastal, 2001. aastal sõitis jõulurong poole koormusega ja lõpetas siis oma tegevuse) kolmteist aastat. Paljud toona lapsena jõulurongiga Rakvere jõululinnas käinutest on nüüd ise emad-isad ja kindlasti sooviksid nad oma lastele näidata, kui huvitav oli neil siis jõulurongi sõit Rakvere jõululinna!

Sel aastal on Kodanikuhariduse programm Minu Riik  koostöös AS Eesti Liinirongid, Sihtasutusega Virumaa Muuseumid ja Rakvere Linnavalitsusega taaskäivitanud projekti „TULIUUE JÕULURONGIGA RAKVERE JÕULULINNA“, mis on mõeldud Tallinna ja Harjumaa koolidele ja koolieelsetele lasteaustustele (sobiv vanus 5 -13 eluaastat).

Korraldajad soovivad kogu südamest, et see projekt annab tuhandetele lastele ja neid saatvatele õpetajatele  võimaluse saada osa atraktiivsest jõulumaast Võlulossis (Rakvere Ordulinnuses), osaleda joonistusvõistlusel ja saada jõuludeks hea ning mõnus tuju! 

Meeskond igatahes annab endast selle nimel parima!

AS Eesti Liinirongid poolt antakse   Rakvere jõululinna sõitjate käsutusse tuliuus jõulurong, mille neljas mugavas ja jõuludeks kaunistatud vagunis on kokku 200 kohta koos saatjate õpetajate-kasvatajate tasuta kohtadega.

Loe edasi PDF dokumedist.

 

Jõulurongi toetajad:

Joulurongi toetajad