Uus kooliaasta on käes

23.08.2014

Austatud koolijuht, õpetaja, meie hea toetaja ja koostööpartner!

HEAD UUT KOOLIAASTA ALGUST  JA INNUKAT TARKUSEPÄEVA!

Kodanikuhariduse programm Minu Riik tänab Teid sõbraliku koostöö eest kaheteistkümne õppeaasta jooksul. Ligi 85 tuhat koolinoort pea kõigist Eestimaa linnadest ja valdadest on saanud selle aja jooksul osa õppepäevadest Riigikogus, Vabariigi Valitsuses ja/või Presidendi Kantseleis, avardanud oma silmaringi Ajaloomuuseumis, tutvunud laevandusega Tallinki laevadel, käinud vaatamas mis toimub panganduses jne.

Riigikogu liige ja Minu Riik patroon Ene Ergma ütles  suure aitäh aktiivse lõimumisalase töö eest kõigile selles programmis osalenutele ja seoses Minu Riik 12. tööaasta lõpetamisega anti TÄNUKIRI järgmistele meie tublidele abilistele:

Lauri Leesi – Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor
Liisa-Ly Pakosta – Riigikogu liige, IRL fraktsioon
Anneli Oidsalu – Tallinna Prantsuse Lütseumi õpetaja
Elvira Lipunova – Haapsalu Nikolai Kooli õpetaja
Mare Lina – Kunda Ühisgümnaasiumi õpetaja
Jelena Mihhejeva – Keila Ühisgümnaasiumi õpetaja
Irena Kedus – Narva 6. Kooli õpetaja
Reet Maadla – Roela Põhikooli õpetaja
Ruth Maria Roosi – Riigikogu I aseesimehe abi, Minu Riik koolirühmade koordinaator Riigikogu Reformierakonna fraktsioonis
Dmitri Dmitrijev – Kiviõli linnapea
Archibald-Stiwan Kald – Riigikogu Avalike suhete osakonna konsultant, Minu Riik koolirühmade koordinaator Toompea lossis
Urve Palo – Majandus –ja taristuminister, Minu Riik Nõukogu liige

Haridus –ja Teadusministeerium tunnustas oma aukirjaga Minu Riik häid abilisi:
Maret Sandrak – Valitsuse Kommunikatsiooni büroo konsultant, Minu Riik koolirühmade koordinaator Stenbocki majas
Ene Saar – Tallinna Reaalkooli direktor, Minu Riik Nõukogu liige
Natalja Lapikova – Tallinna Haridusameti vanemspetsialist, Minu Riik Nõukogu liige

Meie 12. tööaasta lõpuaktusel tõdeti ikka ja jälle selle programmi vajalikkust õpilaste silmaringi laiendamisel ja oma riigiga sina-peale saamisel.

Lisaks õppepäevadele oleme korraldanud igal aastal kodanikupäevaks esseekonkursi, mis viimastel aastatel on pälvinud õpilaste seas eriti hea vastuvõtu: eelmisel aastal saime üle 300 kirjutise rohkem kui 60 koolist.

Tugeva panuse meie programmi õnnestumiseks on andnud kohalikud omavalitsused, rahastades õpilasrühmade sõidud Tallinnasse. Veelkordne aitäh neile selle eest!

2014/2015 õppeaastal alustame oma kolmeteistkümnendat tööaastat. Iga uus aasta on toonud midagi uut, nii ka sel aastal tahame õpilasi viia lisaks riigijuhtimisstruktuuridega tutvumisele veel  Tallinna sadamasse, et näidata, kuidas üks mereriik toimib. Samuti on õppepäeva pikendusena kavas kas  Politsei –ja Piirivalveameti, Ajaloomuuseumi, Eesti Panga Muuseumi, Teletorni või Tallinki laevade külastamine.

Eraldi projektina on sel õppeaastal kavas ka Rakvere Politseimuuseumi külastamine.

Kolmeteistkümnendat  korda kuulutame välja  kodanikupäevaks esseekonkursi, viime läbi lõimumisalase konverentsi, Koostöös Tallinkiga tahame koolidele korraldada veel ühe huvitava võistluse.

Meie koostööpartneritena jätkavad laevafirma Tallink (lapsed saavad tutvuda laevadega, käia katlaruumist-kaptenisillani), AS EMT,  Mars Eesti, Orbit Wrigley, Tallinna Teletorn, Eesti Panga Muuseum ja Ajaloomuuseum. Programmi toetab Haridus –ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Sel õppeaastal muutub veidi ka õpppäevade nimekirjade esitamine: korrektselt vormistatud nimekiri tuleb saata Minu Riik e-posti aadressile info@minuriik.ee vähemalt 2 nädalat enne õppepäeva algust. Nimekiri peab sisaldama kooli nime, õpilaste ja saatjaõpetajate perekonna –ja eesnime, isikukoodi ja kindlasti ühe õpetaja kontakttelefoni numbrit.

Palume Teid tutvuda uue õppeaasta graafikuga. Kui leiate sellest ebatäpsusi, palun andke meile meilitsi koheselt teada. Samuti palume kindlasti infot graafiku kättesaamise kohta, sest eelmistel aastatel on paljudest koolidest tulnud mõni päev enne õppepäeva teade, et õppeaasta alguses pole mingit infot saadud. Palun leidke paar minutit aega, et meilile tagasiside anda.

Loodame, et uuel õppeaastal saame uutele üheksandikele pakkuda veelgi sisutihedamaid õppepäevi ja ka juba mitmendat korda käinud õpetajatelegi midagi uut ja huvitavat!

 

Meeldivalt jätkuvat koostööd soovides,

 

Toivo Keva

Minu Riik tegevjuht